Aktuality

Ve Hrubé Vodě otevřeli letní bobovou dráhu, Park sportu se rozjíždí

l_01.jpg Letní bobovou dráhu, pohádkový les nebo terénní koloběžky si ode dneška mohou vyzkoušet návštěvníci Parku sportu ve Hrubé Vodě. Podle provozovatelů areálu se jedná o první family friendly sportovní areál na Moravě. ROP Střední Morava na jeho výstavbu přispěl dotací ve výši 32 milionů korun.

 

Omluva Úřadu Regionální rady, došlo k záměně dokumentů

DSC07967.jpg Při nahrávání souborů dokumentace k výzvě č. 45/2013 došlo k administrativní chybě. Byla použita nesprávná verze textu výzvy u podoblasti podpory 2.3.1 Fyzická revitalizace území. Dokument, který je nyní k dispozici na webových stránkách, je aktuální. Za neúmyslnou chybu se velmi omlouváme.

 

REGISTRACE na seminář k dopracování projektů schválených v 1. etapě

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady zve všechny zájemce na seminář, který se bude konat dne 29.8.2013 v Kroměříži. Tématem semináře budou náležitosti, které musí příjemci dopracovat ve vztahu k projektům schváleným v 1. etapě hodnocení. Seminář je určen pro zájemce z obou krajů.

 

Obce mají poslední příležitost využít peníze z ROP na revitalizaci veřejného prostranství

IMG_2071_1.jpg Úplně naposled mohou obce s počtem obyvatel od 500 do 5000 dosáhnout na peníze z ROP Střední Morava určené na revitalizaci veřejných ploch v Olomouckém a Zlínském kraji. V úterý 13. srpna byla pro ně vyhlášena výzva s alokací 170 milionů korun.  Obce mohou své projekty předkládat do 12. září tohoto roku.

 

Výbor Regionální rady aktualizoval harmonogram výzev na rok 2013

Aktualizace_harmonogramu_vyzev.jpg Výbor Regionální rady aktualizoval harmonogram výzev do konce roku 2013. Oproti původně schválenému harmonogramu jsou výzvy rozšířeny o vyhlášení podoblasti podpory 2.3.1 Fyzická revitalizace území, v září bude znova vyhlášena podoblast podpory 2.2.1 Fyzická revitalizace ve městech a v říjnu oblast 3.2 Veřejná infrastruktura a služby v cestovním ruchu.

 

Na rozvoj Zlínského kraje bylo schváleno dalších 315 milionů z ROP

pohled_zadn____od_p___stavby_vizual.jpg Vybavení pro základní a střední školy, upravená náměstí, nové autobusy na linkách veřejné dopravy či nové ubytovací kapacity v regionu, to je jen zlomek toho, co Výbor Regionální rady schválil na svém jednání ve středu 7.8.2013. Celkem do Zlínského kraje poslal 315 milionů korun z ROP Střední Morava. Dalších 285 milionů korun uhradí příjemci dotace ze svého.

 

Výbor Regionální rady schválil projekty za více než 800 milionů korun

03_web01.jpg V celkovém součtu projekty za 826 milionů korun z ROP Střední Morava schválil na svém středečním jednání Výbor Regionální rady. V Olomouckém a Zlínském kraji tak budou další nové silnice, náměstí, školy a atraktivní místa v rámci cestovního ruchu. Výbor tak již schválil projekty za přibližně sedmnáct miliard korun.

 

V Litovli je ode dneška v provozu unikátní biokoupaliště

biokoupaliste_litovel_201323_denik_600_kopie.jpg Na skluzavky, masážní trysky, perličková vodní křesla, skokanský můstek, šplhací síť, mechanické vlnobití, vodní hříbek, stříkací delfín Bubu a další atrakce se ode dneška mohou těšit návštěvníci biokoupaliště, které se otevře veřejnosti. ROP Střední Morava na jeho výstavbu přispěl dotací ve výši devíti milionů korun.

 

Magazín ROP představuje projekty v malých obcích regionu

magaz__nROP_kopie.gif Třetí číslo Magazínu ROP je zaměřeno na projekty fyzické revitalizace v obcích s počtem obyvatel od 500 do 5 000. Statistika obcí, které předložily svůj projekt do ROP Střední Morava, je doplněna rozhovorem se starostou obce Bělotín, Eduardem Kavalou. Dále je v Magazínu vypracován souhrn nejčastějších chyb, které se vyskytují ve veřejných zakázkách.

 

Úřad hledá referenta oddělení kontroly a administrativního pracovníka

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta oddělení kontroly a plateb v Olomouci a na administrativního pracovníka odboru řízení projektů ve Zlíně. Uzávěrka pro podávání přihlášek je 29. července 2013 ve 12:00 hodin.

 

Kraje mohou žádat o 66 milionů na krizovou infrastrukturu a zdravotnictví

rozhlas.jpg Přesně měsíc mají Olomoucký a Zlínský kraj na to, aby zpracovaly a na Úřad Regionální rady předložily projekty v oblasti rozvoje zdravotnoctví (podoblast podpory 2.2.4) a krizové infrastruktury (podoblast podpory 2.2.6). V ROP Střední Morava je právě na tyto projekty připraveno 66 milionů korun. Termín pro předložení žádostí je 7. srpen.

 

Ministerstvo pro místní rozvoj odstartovalo letní fotografickou soutěž

1044_MMR_EU_banner_172x172.jpg Úspěšná celostátní fotografická soutěž „Vyfoť projekt“, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, pokračuje i v letošním roce. Prázdninová soutěž bude probíhat od 1. července do 31. srpna 2013.

 

Úřad Regionální rady spouští velkou letní soutěž "Natoč a vyhraj"

1005081_348084941961011_1245862079_n.png „Natoč video a vyhraj cenu“ je název velké letní soutěže, kterou na prázdninové letní měsíce pro veřejnost připravil Úřad Regionální rady Střední Morava. Od 1. července do 30. září mohou zájemci o soutěž nahrávat videa na stránky www.mujprojekt.eu . V říjnu pak bude probíhat hlasování o nejlepší prázdninové video. Autory videí i hlasující čekají zajímavé ceny.

 

Bouzov má nové náměstí a přístupovou cestu k hradu

bouzov.jpg Ve čtvrtek 27. června byla obyvatelům obce Bouzov slavnostně předáno zrekonstruované náměstí a přístupová cesta k hradu Bouzov, který patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. ROP Střední Morava přispěl na rekonstrukci částkou 27 milionů korun.

 

REGISTRACE na seminář ve Zlíně: Dopracování projektů ROP

bro__ura2.jpg Dne 18. července 2013 pořádá Úřad Regionální rady ve Zlíně seminář zaměřený na dopracování projetů financovaných z ROP Střední Morava. Seminář je určen všem, jejichž projekty byly schváleny v 1. etapě k dopracování.