Aktuality

Otevřením krajské knihovny byl definitivně dokončen Baťův institut ve Zlíně

img_6831.jpg Slavnostním otevřením nových prostor Krajské knihovny Františka Bartoše v 15. budově bývalého továrního areálu ve Zlíně bylo definitivně dokončeno kulturně vzdělávací centrum 14I15 BAŤŮV INSTITUT.

 

Magazín ROP je zaměřen na projekty v cestovním ruchu

mag.jpg Na projekty v cestovním ruchu financované z ROP Střední Morava, propagaci cestovního ruchu v regionu nebo na potřeby turistů je zaměřeno čtvrté číslo Magazínu ROP, který vychází po prázdninách. Kromě toho zde čtenáři najdou své pravidelné rubriky, jakými jsou například podzimní Tipy na výlety, soutěž s Můj projekt nebo ukázku místa Proměny v čase.

 

Úřad Regionální rady hledá nové zaměstnance

vlajka_EU02.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice: referent pro komunikaci - tiskový/á mluvčí. Přihlášky, vč. požadovaných dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat so 9. října 2013 do 12:00 na adresu úřadu v Olomouci.

 

Do 11. října mohou města žádat o finance na úpravy veřejných prostranství

DSC09907.jpg Ve středu 11. září byla Úřadem Regionální rady Střední Morava vyhlášena již 46 výzva. V rámci ní mohou o finanční prostředky z ROP Střední Morava, určené na fyzickou revitalizaci území, žádat obce nad 5000 obyvatel.

 

Baví vás puzzle? Přijďte si pro něj o víkendu

palac_interier_web.jpg Při příležitosti letošního ročníku Dnů evropského dědictví připravil Úřad Regionální rady Střední Morava zábavnou vědomostní soutěž pro veřejnost. Stačí navštívit některý z vybraných kulturních objektů, jejichž rekonstrukce byla financována z ROP Střední Morava, a přímo na místě vyplnit jednoduchý soutěžní kvíz. Za správné odpovědi získají návštěvníci originální ROP Puzzle.

 

V Olomouckém a Zlínském kraji bude zrekonstruováno dalších 51 km silnic

II150_OK_008.jpg Dalších 51 kilometrů silnic bude nově zrekonstruováno v Olomouckém a Zlínském kraji s pomocí dotace z ROP Střední Morava. Výbor Regionální rady schválil úpravu 24 úseků silnic v regionu v celkovém objemu 515 milionů korun.

 

Dalších 640 milionů pro Olomoucký a Zlínský kraj z ROP Střední Morava

web_1.jpg Celkem 51 kilometrů bude nově v Olomouckém a Zlínském kraji zrekonstruováno z ROP Střední Morava. Rozhodl o tom dnes Výbor Regionální rady. Výbor dále schválil projekty pro města Olomouc a Zlín. Cestovní ruch byl podpořen v obci Bouzov a Velehrad. Celkem byly schváleny projekty za 640 milionů, z toho dotace na silnice představují 515 milionů korun.

 

Ještě celé září lze s ROPem soutěžit o wellness pobyty v regionu

1rrsm_2.png Až do konce září mohou zájemci o wellness pobyty v regionu na webové stránky www.mujprojekt.eu nahrávat krátká videa z míst, která vznikla díky finanční podpoře ROP Střední Morava.  Do té doby totiž trvá soutěž s názvem Natoč a vyhraj. Autoři videospotů, které obdrží nejvíce hlasů, čeká příjemný pobyt v některém z ubytovacích zařízení podpořeného z ROP Střední Morava.

 

Ve Hrubé Vodě otevřeli letní bobovou dráhu, Park sportu se rozjíždí

l_01.jpg Letní bobovou dráhu, pohádkový les nebo terénní koloběžky si ode dneška mohou vyzkoušet návštěvníci Parku sportu ve Hrubé Vodě. Podle provozovatelů areálu se jedná o první family friendly sportovní areál na Moravě. ROP Střední Morava na jeho výstavbu přispěl dotací ve výši 32 milionů korun.

 

Omluva Úřadu Regionální rady, došlo k záměně dokumentů

DSC07967.jpg Při nahrávání souborů dokumentace k výzvě č. 45/2013 došlo k administrativní chybě. Byla použita nesprávná verze textu výzvy u podoblasti podpory 2.3.1 Fyzická revitalizace území. Dokument, který je nyní k dispozici na webových stránkách, je aktuální. Za neúmyslnou chybu se velmi omlouváme.

 

REGISTRACE na seminář k dopracování projektů schválených v 1. etapě

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady zve všechny zájemce na seminář, který se bude konat dne 29.8.2013 v Kroměříži. Tématem semináře budou náležitosti, které musí příjemci dopracovat ve vztahu k projektům schváleným v 1. etapě hodnocení. Seminář je určen pro zájemce z obou krajů.

 

Obce mají poslední příležitost využít peníze z ROP na revitalizaci veřejného prostranství

IMG_2071_1.jpg Úplně naposled mohou obce s počtem obyvatel od 500 do 5000 dosáhnout na peníze z ROP Střední Morava určené na revitalizaci veřejných ploch v Olomouckém a Zlínském kraji. V úterý 13. srpna byla pro ně vyhlášena výzva s alokací 170 milionů korun.  Obce mohou své projekty předkládat do 12. září tohoto roku.

 

Výbor Regionální rady aktualizoval harmonogram výzev na rok 2013

Aktualizace_harmonogramu_vyzev.jpg Výbor Regionální rady aktualizoval harmonogram výzev do konce roku 2013. Oproti původně schválenému harmonogramu jsou výzvy rozšířeny o vyhlášení podoblasti podpory 2.3.1 Fyzická revitalizace území, v září bude znova vyhlášena podoblast podpory 2.2.1 Fyzická revitalizace ve městech a v říjnu oblast 3.2 Veřejná infrastruktura a služby v cestovním ruchu.

 

Na rozvoj Zlínského kraje bylo schváleno dalších 315 milionů z ROP

pohled_zadn____od_p___stavby_vizual.jpg Vybavení pro základní a střední školy, upravená náměstí, nové autobusy na linkách veřejné dopravy či nové ubytovací kapacity v regionu, to je jen zlomek toho, co Výbor Regionální rady schválil na svém jednání ve středu 7.8.2013. Celkem do Zlínského kraje poslal 315 milionů korun z ROP Střední Morava. Dalších 285 milionů korun uhradí příjemci dotace ze svého.

 

Výbor Regionální rady schválil projekty za více než 800 milionů korun

03_web01.jpg V celkovém součtu projekty za 826 milionů korun z ROP Střední Morava schválil na svém středečním jednání Výbor Regionální rady. V Olomouckém a Zlínském kraji tak budou další nové silnice, náměstí, školy a atraktivní místa v rámci cestovního ruchu. Výbor tak již schválil projekty za přibližně sedmnáct miliard korun.