Aktuality

Registrace na seminář pro příjemce dotace z ROP SM - Udržitelnost projektu Olomouc 9.12.2013

web___kolen__.jpg Úřad Regionální rady pořádá seminář zaměřený na udržitelnost projektu. Seminář bude probíhat v Olomouci dne 9. prosince 2013 od 10:00 - 12:00. Registrace na seminář je zdarma.    

 

Registrace na seminář pro příjemce dotace z ROP SM - Udržitelnost projektu Zlín 11.12.2013

web___kolen__.jpg Úřad Regionální rady pořádá seminář zaměřený na udržitelnost projektu. Seminář bude probíhat ve Zlíně dne 11. prosince 2013 od 10:00 - 12:00. Registrace na seminář je zdarma.    

 

Byla vyhlášena poslední výzva na stavební úpravy silnic II. a III. tříd

Horn___Lhota_silnice.jpg Úplně naposled mohou kraje a organizace zřizované nebo zakládané kraji získat peníze z ROP Střední Morava určené na stavební úpravy a případné rozšíření, modernizace a výstavbu souvislých úseků silnic II. a III. tříd. Ve středu 13. listopadu 2013 byla vyhlášena výzva s alokací 399 milionů korun.  Žadatelé z Olomouckého a Zlínského kraje mohou své projekty předkládat do 18. prosince tohoto roku. 

 

Obce budou rekonstruovat náměstí za 240 milionů

STAR___HROZENKOV_2010.jpg Olomouc, 11.11.2013 - Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava na svém posledním jednání mimo jiné schválil projekty obcí na rekonstrukce náměstí v Olomouckém a Zlínském kraji. Z 57 předložených žádostí jich bylo k dopracování schváleno 50 v celkovém objemu 343 milionů korun. 

 

Výbor Regionální rady aktualizoval Harmonogram výzev do konce letošního roku

Aktualizace_harmonogramu_vyzev.jpg Výbor Regionální rady Střední Morava schválil na svém jednání 6.listopadu 2013 aktualizovaný harmonogram výzev. Do konce letošního roku bude vyhlášena ještě výzva na podoblast podpory 1.1.1 Silnice II. a III. třídy,  na podoblast podpory 1.1.1 Silnice II. a III. třídy – dodatečné prostředky, na oblast podpory 2.1 Integrovaný plán rozvoje měst Olomouc a na podoblast podpory 2.2.9  Integrovaný plán pro města nad 5000 obyvatel, a to na  individuální projekty naplňující schválený Koncept.

 

Monitorovací výbor na svém zasedání 6.11. projednal Zprávu o realizaci ROP Střední Morava

DSC09907.jpg Zpráva o realizaci ROP Střední Morava je předkládána na každém zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava. Jejím cílem je informovat Monitorovací výbor ROP Střední Morava o kontinuitě implementace a zhodnotit průběžný pokrok při dosahování cílů ROP Střední Morava.

 

Nové sanitky a výjezdová stanoviště pro záchrannou službu Zlínského kraje

wev.jpg Do poloviny roku 2015 bude mít Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje šest nových, moderně vybavených, sanitek a nové objekty výjezdových základen v Rožnově pod Radhoštěm a Morkovicích – Slížanech. ROP Střední Morava na jejich pořízení přispěje částkou ve výši 36 milionů korun, dalších 6,3 miliony poskytne Zlínský kraj z vlastního rozpočtu.

 

Města a obce mohou žádat o peníze na rozvoj cestovního ruchu

prohl__dka_expozice.jpg Přesně 175 milionů korun z ROP Střední Morava je připraveno pro veřejný sektor (kraje, města, obce, neziskové organizace) na podporu rozvoje cestovního ruchu v Olomouckém a Zlínském kraji. Termín pro ukončení podávání žádostí je 25. listopadu na Úřad Regionální rady v Olomouci a ve Zlíně.

 

Byl prodloužen termín pro zájemce o pozici Tiskový/á mluvčí úřadu

fotoaparat.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady prodloužil termín pro odevzdání přihlášek do výběrového řízení na obsazení pozice Tiskový/á mluvčí úřadu. Zájemci se mohou hlásit do pátku 11. října na podatelnu Úřadu Regionální rady v Olomouci (budova RCO, Jeremenkova 40b, 5. patro).

 

Nemocnice v Přerově zmodernizuje pavilon radiodiagnostiky

nemp__erov.jpg Do poloviny roku 2015 bude hotová modernizace pavilonu radiodiagnostiky v nemocnici v Přerově. Olomoucký kraj na ni získal dotaci z ROP Střední Morava ve výši 30 milionů korun. Dalších 7 milionů poskytne kraj z vlastních zdrojů.

 

REGISTRACE NA SEMINÁŘ: Olomouc - výzva č. 47/2013

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady pořádá seminář zaměřený na informace o vyhlášené výzvě č. 47/2013 z oblasti podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby. Seminář bude probíhat v Olomouci dne 15. října 2013. Registrace na seminář probíhá zdarma.

 

REGISTRACE NA SEMINÁŘ: Zlín - výzva č. 47/2013

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady pořádá seminář zaměřený na informace o vyhlášené výzvě č. 47/2013 z oblasti podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby. Seminář bude probíhat ve Zlíně dne 16. října 2013. Registrace na seminář probíhá zdarma.

 

Navýšení alokace ROP na vzdělávání a dopravu bylo zastaveno

DSC09907.jpg Na konci května letošního roku ROP Střední Morava informoval o možnosti navýšení finančního rámce o 600 milionů korun na vzdělávání, sociální integraci, ekologickou městskou dopravu a silnice. Vyplývalo to z usnesení, které schválila Vláda ČR dne 22. května 2013. Jednalo se o řešení nevyčerpaných peněz z operačních programů ROP Severozápad a Technická pomoc.  

 

Celý říjen hlasujeme o wellness pobyty v soutěži Natoč a vyhraj

web_11.jpg Od 1. října může veřejnost na stránkách www.mujprojekt.eu hlasovat o nejlepší video natočené s tematikou ROP Střední Morava. Dvacet hlasujících čekají wellness pobyty v zařízeních podpořených z ROP v Olomouckém a Zlínském kraji, nebo skipasy či poukazy do restaurací. Autor vítězného videospotu si pak odnese let balobem a pobyt s polopenzí v Baloncentru Břestek nedaleko Uherského Hradiště. Hlasování bude otevřené do konce října.

 

V Němčicích dnes otevírají novou halu. Říkají jí Suprovka.

hala-suprovka-00_denik-380_1.jpg V Němčicích nad Hanou na Prostějovsku dnes otevírají novou víceúčelovou sportovní halu. Místní jí neřeknou jinak než Suprovka. Hrát se tu bude volejbal, házená, floorbal nebo třeba i tenis a squash. V hledišti pak může zasednout až 150 lidí. ROP Střední Morava na její výstavbu přispěl částkou 18,3 miliony korun.