Aktuality

Nové sanitky a výjezdová stanoviště pro záchrannou službu Zlínského kraje

wev.jpg Do poloviny roku 2015 bude mít Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje šest nových, moderně vybavených, sanitek a nové objekty výjezdových základen v Rožnově pod Radhoštěm a Morkovicích – Slížanech. ROP Střední Morava na jejich pořízení přispěje částkou ve výši 36 milionů korun, dalších 6,3 miliony poskytne Zlínský kraj z vlastního rozpočtu.

 

Města a obce mohou žádat o peníze na rozvoj cestovního ruchu

prohl__dka_expozice.jpg Přesně 175 milionů korun z ROP Střední Morava je připraveno pro veřejný sektor (kraje, města, obce, neziskové organizace) na podporu rozvoje cestovního ruchu v Olomouckém a Zlínském kraji. Termín pro ukončení podávání žádostí je 25. listopadu na Úřad Regionální rady v Olomouci a ve Zlíně.

 

Byl prodloužen termín pro zájemce o pozici Tiskový/á mluvčí úřadu

fotoaparat.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady prodloužil termín pro odevzdání přihlášek do výběrového řízení na obsazení pozice Tiskový/á mluvčí úřadu. Zájemci se mohou hlásit do pátku 11. října na podatelnu Úřadu Regionální rady v Olomouci (budova RCO, Jeremenkova 40b, 5. patro).

 

Nemocnice v Přerově zmodernizuje pavilon radiodiagnostiky

nemp__erov.jpg Do poloviny roku 2015 bude hotová modernizace pavilonu radiodiagnostiky v nemocnici v Přerově. Olomoucký kraj na ni získal dotaci z ROP Střední Morava ve výši 30 milionů korun. Dalších 7 milionů poskytne kraj z vlastních zdrojů.

 

REGISTRACE NA SEMINÁŘ: Olomouc - výzva č. 47/2013

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady pořádá seminář zaměřený na informace o vyhlášené výzvě č. 47/2013 z oblasti podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby. Seminář bude probíhat v Olomouci dne 15. října 2013. Registrace na seminář probíhá zdarma.

 

REGISTRACE NA SEMINÁŘ: Zlín - výzva č. 47/2013

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady pořádá seminář zaměřený na informace o vyhlášené výzvě č. 47/2013 z oblasti podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby. Seminář bude probíhat ve Zlíně dne 16. října 2013. Registrace na seminář probíhá zdarma.

 

Navýšení alokace ROP na vzdělávání a dopravu bylo zastaveno

DSC09907.jpg Na konci května letošního roku ROP Střední Morava informoval o možnosti navýšení finančního rámce o 600 milionů korun na vzdělávání, sociální integraci, ekologickou městskou dopravu a silnice. Vyplývalo to z usnesení, které schválila Vláda ČR dne 22. května 2013. Jednalo se o řešení nevyčerpaných peněz z operačních programů ROP Severozápad a Technická pomoc.  

 

Celý říjen hlasujeme o wellness pobyty v soutěži Natoč a vyhraj

web_11.jpg Od 1. října může veřejnost na stránkách www.mujprojekt.eu hlasovat o nejlepší video natočené s tematikou ROP Střední Morava. Dvacet hlasujících čekají wellness pobyty v zařízeních podpořených z ROP v Olomouckém a Zlínském kraji, nebo skipasy či poukazy do restaurací. Autor vítězného videospotu si pak odnese let balobem a pobyt s polopenzí v Baloncentru Břestek nedaleko Uherského Hradiště. Hlasování bude otevřené do konce října.

 

V Němčicích dnes otevírají novou halu. Říkají jí Suprovka.

hala-suprovka-00_denik-380_1.jpg V Němčicích nad Hanou na Prostějovsku dnes otevírají novou víceúčelovou sportovní halu. Místní jí neřeknou jinak než Suprovka. Hrát se tu bude volejbal, házená, floorbal nebo třeba i tenis a squash. V hledišti pak může zasednout až 150 lidí. ROP Střední Morava na její výstavbu přispěl částkou 18,3 miliony korun.

 

Otevřením krajské knihovny byl definitivně dokončen Baťův institut ve Zlíně

img_6831.jpg Slavnostním otevřením nových prostor Krajské knihovny Františka Bartoše v 15. budově bývalého továrního areálu ve Zlíně bylo definitivně dokončeno kulturně vzdělávací centrum 14I15 BAŤŮV INSTITUT.

 

Magazín ROP je zaměřen na projekty v cestovním ruchu

mag.jpg Na projekty v cestovním ruchu financované z ROP Střední Morava, propagaci cestovního ruchu v regionu nebo na potřeby turistů je zaměřeno čtvrté číslo Magazínu ROP, který vychází po prázdninách. Kromě toho zde čtenáři najdou své pravidelné rubriky, jakými jsou například podzimní Tipy na výlety, soutěž s Můj projekt nebo ukázku místa Proměny v čase.

 

Úřad Regionální rady hledá nové zaměstnance

vlajka_EU02.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice: referent pro komunikaci - tiskový/á mluvčí. Přihlášky, vč. požadovaných dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat so 9. října 2013 do 12:00 na adresu úřadu v Olomouci.

 

Do 11. října mohou města žádat o finance na úpravy veřejných prostranství

DSC09907.jpg Ve středu 11. září byla Úřadem Regionální rady Střední Morava vyhlášena již 46 výzva. V rámci ní mohou o finanční prostředky z ROP Střední Morava, určené na fyzickou revitalizaci území, žádat obce nad 5000 obyvatel.

 

Baví vás puzzle? Přijďte si pro něj o víkendu

palac_interier_web.jpg Při příležitosti letošního ročníku Dnů evropského dědictví připravil Úřad Regionální rady Střední Morava zábavnou vědomostní soutěž pro veřejnost. Stačí navštívit některý z vybraných kulturních objektů, jejichž rekonstrukce byla financována z ROP Střední Morava, a přímo na místě vyplnit jednoduchý soutěžní kvíz. Za správné odpovědi získají návštěvníci originální ROP Puzzle.

 

V Olomouckém a Zlínském kraji bude zrekonstruováno dalších 51 km silnic

II150_OK_008.jpg Dalších 51 kilometrů silnic bude nově zrekonstruováno v Olomouckém a Zlínském kraji s pomocí dotace z ROP Střední Morava. Výbor Regionální rady schválil úpravu 24 úseků silnic v regionu v celkovém objemu 515 milionů korun.