Aktuality

‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20 30 40 50   Následující   ››

Zrekonstruovaný podchod ve Zlíně dnes začal sloužit veřejnosti

podchod_Zl__n.jpg Nový podchod na náměstí Práce ve Zlíně budou ode dneška využívat místní obyvatelé i návštěvníci, kteří zavítají do Zlína. Díky rekonstrukci, která začala na podzim loňského roku, doznal podchod značných změn, a to jak ve vzhledu, tak i funkčnosti. V rámci rekonstrukce byl instalován nový eskalátor, výtah a veřejné osvětlení, opravy se dočkalo i sociální zařízení.   Přestavba podchodu se dotkla nejen vnitřních, ale i přilehlých ploch, v jeho bezprostřední blízkosti byl původní asfalt nahrazen novými betonovými dlaždicemi. Celkové náklady na rekonstrukci podchodu činí 40,5 milionu korun, z nichž až pětaosmdesát procent pokryje dotace z ROP Střední Morava.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá vedoucího finančního odboru

Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - vedoucí finančního odboru. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 20. června do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

14|15 BAŤŮV INSTITUT a výstava Princip Baťa získali ocenění v prestižní národní soutěži

img_6831.jpg Stálá expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně nazvaná Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost, která je k vidění v budově 14 továrního areálu, se stala Muzejní výstavou roku 2013. Ocenění Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2013 převzali v polovině května zástupci muzea i Zlínského kraje. Projekt 14|15 BAŤŮV INSTITUT, ve kterém Muzeum jihovýchodní Moravy sídlí, byl realizován za významné finanční podpory z ROP Střední Morava, který na rekonstrukci přispěl částkou 486 milionů korun.

 

24. květen je Evropským dnem parků

park.png Všechny státy Evropské unie si každoročně 24. května připomínají Evropský den parků. Z Regionálního operačního programu Střední Morava byly na zkrášlení celkem 21 parků schváleny dotace ve výši o něco málo přesahující 250 milionů korun. Nejvíce parků revitalizovaných díky evropským penězům se nachází na území města Olomouce, kde byly upraveny například Smetanovy a Bezručovy sady nebo parkánové zahrady v areálu Univerzity Palackého.   Zrekonstruován byl také přerovský park Michalov, park Kinských ve Valašském Meziříčí nebo třeba zámecký park v Bílovicích. Sady Československých legií v Hranicích, na jejichž úpravu ROP Střední Morava také přispěl, dokonce získaly ocenění „Park roku 2013“. Více informací a fotografie zrekonstruovaných parků jsou k dispozici na webových stránkách www.mujprojekt.eu .

 

Úřad Regionální rady hledá nového zaměstnance na pozici personalisty

web_1.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice personalisty. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 23. května do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Den Evropy láká k návštěvě 20 zajímavých míst v regionu

DE_kopie.jpg Olomouc, 2. května 2014 – Tradiční akci pro veřejnost, která je připomínkou tzv. Dne Evropy, připravil i letos Úřad Regionální rady Střední Morava ve spolupráci s příjemci dotace z ROP Střední Morava. Den Evropy připadá na 9. května a všechny státy Evropské unie si jím připomínají myšlenku mírové spolupráce, kterou v roce 1950 představil francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman.

 

Kraje dostanou dalších 310 milionů korun na opravy silnic

Horn___Lhota_silnice.jpg Olomouc, 26.3.2014 – Jedny z posledních dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava rozdělovaných v rámci programové období 2007-2013 putují na opravy silnic II. a III. třídy. Rozhodnul o tom Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Dotace dosahující bezmála 310 milionů korun umožní rekonstrukci celkem 25 kilometrů silnic včetně opravy 8 mostů napříč Olomouckým a Zlínským krajem.

 

Z Regionálního operačního programu Střední Morava již bylo vyplaceno 12 miliard korun

euro_coins.jpg Olomouc, 13.3.2014 – Téměř dvě třetiny z celkové finanční alokace Regionálního operačního programu Střední Morava  již byly proplaceny příjemcům evropských dotací na území Olomouckého a Zlínského kraje.  Na účty obcí, měst, krajů, podnikatelů a neziskových organizací již bylo posláno více než 12 miliard korun. Zbývající třetina, cca 6,5 miliardy korun, musí být proplacena do konce roku 2015.

 

Proběhla aktualizace dokumentu k nejčastějším pochybením ve veřejných zakázkách

vlajka_EU.jpg Úřad Regionální rady zveřejnil aktualizovaný dokument k nejčastějším pochybením v zadávání veřejných zakázek.

 

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR spustilo minisoutěž pro všechny milovníky kvízů

Poznej_projekt_final_1600x1067.png V pondělí 17.2.2014 odstartovalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR minisoutěž s názvem Poznej projekt.

 

Zrekonstruovaný pavilon A olomouckého Výstaviště Flora se opět otevřel pro veřejnost

dostavba_vystaviste_flora.jpg Slavný pavilon A, dominanta olomouckého Výstaviště Flora, se dnes po roce opět otevřel pro veřejnost. V posledních měsících procházel pavilon, který sloužil především výstavám, a to již od roku 1967, velkou rekonstrukcí. Také díky dotacím z ROP Střední Morava získal pavilon novou moderní podobu.

 

Úřad Regionální rady vyhlásil 52. výzvu v pořadí, je zaměřena na oblast podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby

DSC07967.jpg Ve čtvrtek 13. února 2014 byla Úřadem Regionální rady Střední Morava vyhlášena 52. výzva v pořadí. Ta je zaměřena na předkládání projektových žádostí v prioritní ose 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby. Žadatelé mohou své projekty předkládat do 17. března 2014.

 

Do měst a obcí putuje dalších 163 milionů na rozvoj cestovního ruchu

P1020648.jpg Olomouc, 13.2.2014 – dvacítka projektů na podporu rozvoje cestovního ruchu v Olomouckém a Zlínském kraji včera dostala od Výboru Regionální rady zelenou pro jejich realizaci. ROP Střední Morava rozdělí mezi schválené projekty krajů, měst, obcí a neziskových organizací celkem 163 milionů korun.

 

Upozornění Úřadu Regionální rady k záměně dokumentů

web_6.jpg Při nahrávání souborů dokumentace k výzvě č. 50/2014 dne 22. 1. 2014 došlo k administrativní chybě, kdy byla do dokumentace k výzvě č. 50/2014 vložena nesprávná verze Metodického pokynu Zadávání zakázek a veřejných zakázek v programovém období 2007-2013 (dále jen MP ZZ) verze 8.2.

 
‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20 30 40 50   Následující   ››