Aktuality

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50   Následující   ››

ROP Střední Morava využije peníze z EU

DSC09907.jpg Olomouc, 2. 10. 2014 – Aktuálním tématem v oblasti čerpání evropských fondů v programovém období 2007-2013, které souvisí s jeho uzavíráním, je nevyužití finančního rámce, který měla Česká republika k dispozici. ROP Střední Morava ovšem patří - s ohledem na využití finančního plánu - mezi operační programy s nejnižším rizikem.

 

Hlasování v soutěži „Vyfoť, napiš a vyhraj“ bylo spuštěno

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 1. 10. 2014 – V průběhu celého října může veřejnost podpořit svými hlasy fotoreportáže, které jejich autoři přihlásili do soutěže „Vyfoť, napiš a vyhraj“ a vybrat tak ty nejlepší z nich.  Hlasování probíhá na stránkách www.mujprojekt.eu   od 1. do 31. října 2014 a ve hře jsou pěkné ceny nejen pro autory soutěžních příspěvků, ale také pro ty, kteří se do hlasování zapojí.

 

Evropské peníze pro Jesenicko zůstanou v regionu

euro_coins.jpg Olomouc, 1. 10. 2014 – Výbor Regionální rady Střední Morava schválil další projekty na podporu rozvoje cestovního ruchu na Jesenicku. Evropské peníze tak přispějí ke zvýšení atraktivity tohoto území pro turisty. Jedná se přitom o jednu z posledních šancí, jak využít evropské dotace z programového období 2007-2013. Mezi projekty bude rozděleno více než 70 milionů korun.

 

Ještě do konce září je možné hrát o zajímavé ceny v soutěži „Vyfoť, napiš a vyhraj“

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 15. 9. 2014 - Ještě do konce září se můžou příznivci soutěžení zapojit do velké letní soutěže s Úřadem Regionální rady Střední Morava. Hry o pobytové poukazy a další pěkné ceny se může zúčastnit každý, kdo na webové stránky www.mujprojekt.eu vloží fotoreportáž z míst finančně podpořených z ROP Střední Morava.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá právníka Oddělení kontroly a nesrovnalostí

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - právník Oddělení kontroly a nesrovnalostí. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 19. září do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Dny evropského dědictví s projekty ROP Střední Morava

Logo_EHD_2014_1.png Olomouc, 3.9.2014 - Stejně jako v předchozích letech, i letos bude první polovina září patřit Dnům evropského dědictví. Od 6. do 14. září se veřejnosti otevřou dveře a brány nejrůznějších kulturních památek a staveb, které si jejich návštěvníci budou moci prohlédnout v netradiční atmosféře nebo třeba za zvýhodněných podmínek. Do oslav Dnů evropského dědictví se tradičně zapojují i místa v Olomouckém a Zlínském kraji, z nichž řada byla zrekonstruována a mnohdy i znovu zpřístupněna díky realizaci projektu finančně podpořenému z ROP Střední Morava.

 

ROP Střední Morava podpořil školství miliardou korun

z__.jpg Olomouc, 1.9.2014 – Do nových moderních tříd se po prázdninách vrátí žáci a studenti některých škol v Olomouckém a Zlínském kraji. Školy využily letní vyučovací pauzy k úpravám učeben  a investicím do nového vybavení. Díky finanční podpoře z ROP Střední Morava bylo v průběhu léta realizováno hned několik takových projektů. Celkově již do oblasti rozvoje vzdělávání z ROP Střední Morava zamířila miliarda korun.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá vedoucího finančního odboru

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - vedoucí finančního odboru. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 15. září do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Dohoda o partnerství mezi Evropskou komisí a Českou republikou byla definitivně schválena

handshaking.jpg Evropská komise včera (26. srpna) uzavřela s Českou republiku tzv. Dohodu o partnerství, která je důležitá pro čerpání evropských peněz v období 2014-2020. Do Česka má přitéct až 22 miliard eur, v přepočtu přibližně 616 miliard korun. Strategický dokument Evropské komisi předložily již všechny státy EU.

 

Evropská komise schválila Česku Dohodu o partnerství

03_web01.jpg Mezi Českou republikou a Evropskou komisí skončilo několikaleté vyjednávání o podobě tzv. Dohody o partnerství, strategického dokumentu, podle kterého budou v příštích sedmi letech v zemi rozdělovány prostředky z evropských fondů. Oficiálně bude dokument schválen ještě tento měsíc a první výzvy poběží od začátku příštího roku.

 

Byly vydány Zásady pro prodlužování termínů realizace projektů v rámci ROP Střední Morava

pd.jpg K datu 23.7.2014 byly vydány Zásady pro prodlužování termínů realizace projektů verze 1.0 (dále jen Zásady).

 

Zapojte se do letní soutěže Ministerstva pro místní rozvoj. Vyfoťte projekt a vyhrajte zrcadlovku!

banner_Vyfot_projekt_male.png Úspěšná celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt, kterou už čtvrtým rokem pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj, pokračuje i letos a to od 28. července do 18. září. Vyhrát můžete digitální zrcadlovku značky Canon, voděodolný digitální fotoaparát Pentax Richoh, digitální kompaktní fotoaparáty Sony Cyber Shot nebo jinou z báječných cen.  

 

Aktualizace Metodického pokynu Vzor smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt a příručky pro příjemce

pd.jpg K datu 23.7.2014 byl aktualizován Metodický pokyn Vzor smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt   V 50 MP VSIP. Aktualizace se týká úpravy limitů výše Závěrečné žádosti o platbu a to na min. 10 % způsobilých výdajů u projektů, kde je uplatněno opatření na eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finančních alokací programu. Dále byla zrušena povinnost příjemce u těchto projektů předkládat Monitorovací  hlášení bez Žádosti o platbu nejpozději do 40 pracovních dnů od převzetí díla od dodavatele.Stejné úpravy byly provedeny i v Příručce pro příjemce.

 

Evropská komise schválila Výroční zprávu ROP Střední Morava za rok 2013

vlajka_EU_01.jpg Evropská komise 15. července 2014 schválila znění Výroční zprávy ROP Střední Morava za rok 2013. Výroční zpráva obsahuje data o stavu čerpání finančních prostředků v Olomouckém a Zlínském kraji od roku 2007 do konce roku 2013.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá vedoucího finančního odboru

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - vedoucí finančního odboru. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 31. července do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50   Následující   ››