Jurkovičova rozhledna v Rožnově p. R.

Registrační číslo: CZ.1.12/3.1.00/15.00802

Celkové způsobilé výdaje: 11 674 682,00 Kč

Z toho dotace RR (EU + státní rozpočet): 0.00

Z toho dotace EU (Kč): 0.00

Doba realizace projektu: 4. únor 2008 až 1. listopad 2011

Popis projektu

Projekt se primárně zabývá výstavbou Jurkovičovy rozhledny v Rožnově pod Radhoštěm, která přispěje ke zkvalitnění nabízených služeb v cestovním ruchu ve městě.

Projekt mimo jiné zahrnuje: přípravu stavebního místa, samotná stavba, vybudování přístupových cest, zajištění publicity projektu a zajištění následného provozu rozhledny.

Cíle projektu

Cílem tohoto projektu je rozšíření sítě turistických cílů v Rožnově p. R., zlepšení a zkvalitnění nabízených služeb turistům města, a to celoročně i v době nepříznicého počasí, zvýšení počtu návštěvnosti v turistické oblasti Rožnovska, prodloužení průměrné délky pobytu návštěvníků, zvýšení přenocování turisty v ubytovacích zařízeních a vznik nového pracovního místa.

Průběh

Výsledkem projektu je vybudování Jurkovičovy rozhledny. Zcela nová rozhledna dle návrhu slavného architekta Dušana Sama Jurkoviče dosud ještě nebyla zrealizována. Stavba této rozhledny (s širokým výhledem do okolí Beskyd) přispěje ke splnění všech výše uvedených cílů. V průběhu projektu bude připraveno stavební místo pro tuto rozhlednu na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. Samotné postavení rozhledny, vybudování přístupových cest k rozhledně a instalace pamětní desky ROP SM.

Realizátor projektu

Název: Město Rožnov pod Radhoštěm

IČ: 00304271

Ulice: Masarykovo náměstí 128

Město: Rožnov pod Radhoštěm

PSČ: 75661

Místo realizace:

Kontaktní osoba

Kontakt: Ing. Iveta Holá, hola.opr@roznov_cz, tel.: 571661214

WWW: http://www.roznov.cz