Dobudování Skiareálu RALIŠKA

Registrační číslo: CZ.1.12/3.3.00/21.01302

Celkové způsobilé výdaje: 5 000 000,00 Kč

Z toho dotace RR (EU + státní rozpočet): 0.00

Z toho dotace EU (Kč): 0.00

Doba realizace projektu: 1. leden 2011 až 31. květen 2013

Popis projektu

Žadatel je provozovatelem lyžařského areálu na Horní Bečvě, který byl postupně budován od roku 2003 s využitím především použitých zařízení a vybavení. V současné době je většina vybavení značně opotřebovaná a areál, přesto, že jako první ve ZK má sedačkovou lanovku, nemá odbavovací systém klientů, má zastaralou rolbu pro úpravu svahů a původní sněhová děla pro výrobu technického sněhu, která jsou ve stavu vyžadujícím časté opravy a zvýšené náklady na údržbu. Dovybavením skiareálu Rališka dojde ke zvýšení standardu kvality poskytovaných služeb pro návštěvníky tohoto zimního střediska.

V průběhu roku 2011 budou nakoupena následující zařízení:

  • Odbavovací systém pro klienty
  • Tlakové čerpadlo k zasněžová
  • Zařízení pro výrobu technického sněhu
  • Víceúčelové užitkové vozidlo

V průběhu roku 2012 bude zakoupen:

  • Rolba pro úpravu svahů

Po realizaci projektu bude dobudován celý skiareál tak, aby nabídl výrazně kvalitnější služby zákazníkům-návštěvníkům. V rámci vlastního provozu budou zajišťovány v plném rozsahu činnosti a aktivity, které zabezpečí udržitelnost projektu. Dobudovaný areál vytvoří předpoklad pro zajištění vyšší návštěvnosti a lepšího využití než tomu bylo doposud.

Cíle projektu

Cílem projektu je dobudování skiareálu a dosažení standardní úrovně obdobných zimních středisek jak v ČR, tak i na Slovensku či v Rakousku. Současně je cílem projektu nabídnout kvalitnější podmínky a zatraktivnit služby pro návštěvníky areálu - rychlejší a komfortnější odbavování na vleku, kratší čekací doby, příjemnější nastupování, kvalitnější zasněžování a úpravu sjezdovek, ošetřováním a čištěním svahů v letních měsícíh zajistit kvalitnější terény pro zimní lyžování, apod. Tímto způsobem pak přispět ke zvýšení návštěvnosti regionu Horní Bečva.

Průběh

Po schválení žádosti v prvním kole byla úspěšně dopracována a schválena žádost ve druhém kole a v současné době je připraveno výběrové (zadávací)řízení na dodávku strojů a zařízení.

Mezinárodní spolupráce

-

Partneři

Igor Rybár

Realizátor projektu

Název: Ing. Josef Vaníček

IČ: 73197343

Ulice: 143

Město: Horní Bečva

PSČ: 75657

Místo realizace:

Kontaktní osoba

Kontakt: Ing. Josef Vaníček, pernicky@kreditvm_cz, tel.: +420724296381

WWW: http://www.skiraliska.cz