A čekání už nám vadit nebude!

Registrační číslo: CZ.1.12/1.2.00/18.01124

Celkové způsobilé výdaje: 2 868 619,09 Kč

Z toho dotace RR (EU + státní rozpočet): 0.00

Z toho dotace EU (Kč): 0.00

Doba realizace projektu: 5. leden 2009 až 31. leden 2012

Popis projektu

Projekt navrhuje celkovou modernizaci dvou autobusových zsatávek v obci Písečná, které leží na hlavním tahu obcí z Jeseníku do Polska. Projekt řeší zvýšení bezpečnosti, bezbariérový přístup, zvýšení komfortu cestujících a zvýšení bezpečnosti, která je stávajícím technickým stavem zsatávek velmi špatná. Písečná leží na křižovatce cest Jeseník, Vidnava, Ostrava/Polsko. Autobusy zde staví v průměru 3x za hodinu na pěti autobusových zastávkách.

Problémem místních částí obce a severní okrajové části jsou nevyhovující objekty dopravní infrastruktury, zejména pak doprovodné stavby hromadné dopravy sloužící pro obyvatele obce v rámci jejich dojíždění do vzdálených měst a obcí. Autobusové zastávky "Písečná, železniční stanice" a "Písečná, u lávky" Realizací projektu budou výše zmiňované autobusové zastávky kompletně zmodernizovány. Tím se zajistí kvalitní a spolehlivý systém veřejné dopravy v obci Písečná.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zajištění efektivní, flexibilní a bezpečné dopravní infrastruktury obyvatelům obce Písečná. Tohoto cíle chce žadatel dosáhnout pomocí modernizace dvou autobusových zastávek, které jsou ve velmi špatném stavu. Jedná se o autobusové zastávky "Písečná, u lávky" a "Písečná, železniční stanice".
Cílem projektu je: zvýšení bezpečnosti cestujících, vybudování bezbariérových opatření, zvýšení komfortu
cestujících, zlepšení estetického vzezření.

Průběh

V rámci projektu se aktuálně připravuje zadávací řízení na dodavatele.

Mezinárodní spolupráce

Ne.

Partneři

Ne.

Realizátor projektu

Název: Obec Písečná

IČ: 00303160

Ulice: Písečná 123

Město: Písečná

PSČ: 790 82

Místo realizace:

Kontaktní osoba

Kontakt: Ing. Tereza Schreiberová, schreiberova@artory_cz, tel.: 775662332